Kolory soczewek okularowych

włącz .

str 23

Barwienia 
Soczewki barwione przepuszczają pewne długości światła i odcinają inne, aby tylko uzyskać pożądany efekt, jak choćby lepszy kontrast w postrzeganiu piłeczki tenisowej na tle kortu czy nieba. Konkretne kolory polecane są dla konkretnych rodzajów sportu, jak żółty dla tenisa, miedziany dla golfa, bursztynowy dla baseballu, bursztynowy lub różowy dla narciarstwa, itp. – więcej w tabeli 1. Dobór koloru zależy jednak nie tylko od uprawianego sportu, ale i od warunków atmosferycznych, dlatego wiele firm dostarcza wraz ze swoimi okularami soczewki wymienne, w kilku kolorach.


tabelka barwienia
Fotochromowe soczewki polecane są np. w golfie, gdy gracz przenosi się ciągle z miejsc nasłonecznionych w zacienione, jak również sprawdzą się świetnie w przypadku każdego sportu uprawianego na dworze, w pochmurno-słoneczne dni. Firma Transitions Optical oferuje np. wersję XTRActive, która przeznaczona jest dla użytkowników więcej przebywających na zewnątrz i tam wolących ciemniejsze zabarwienie soczewek, także w normalnych i wysokich temperaturach. Soczewki te barwią się również w samochodzie do komfortowego odcienia i mają większe zabarwienie wstępne niż soczewki Transitions VI.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie materiały zamieszczone w serwisie gazety OPTYKA są ograniczone prawami autorskimi oraz innymi prawami i nie mogą być kopiowane, publikowane i rozprowadzane w żadnej formie bez zgody wydawcy firmy M2 Media s.c. 

Korzystanie z informacji dostępnych na stronach branżowego dwumiesięcznika OPTYKA może się odbywać wyłącznie w sposób zgodny z prawem.

Zakaz wykorzystywania materiałów.

Kopiowanie, przedruk tekstów oraz ilustracji i zdjęć zamieszczonych na stronach czasopisma oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych, jak również w innej formie, jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela M2 Media s.c.