Polecamy

Nowy numer Optyki 6/2023

włącz .

Szanowni Państwo,
Tym przedświątecznym numerem zamykamy rok 2023. A w nim tradycyjnie poruszamy szereg różnorodnych tematów. Nie zabraknie mody okularowej, dużo optyki – nauki (Magda Gwozdek, dr n. med Anna Maria Ambroziak; mgr Iwona Ast-Stankiewicz; mgr Bartosz Stefaniak, dr med. Małgorzata Seredyka-Burduk), a także podsumowania wydarzeń z poprzednich miesięcy.
Oczywiście, jak zawsze, można było liczyć na naszych stałych Autorów, jak Grzegorz Rozmus z LAPUU Furniture Design (o roli oświetlenia w salonie optycznym), Tomasz Krawczyk ze Stainer Consulting (podsumowujący w tym roku swój cykl wywiadów) czy Adam Mamok (rozmowa kwalifikacyjna).
Michał Frączek z ABC Optyki zakończył serię o zaburzeniu rozpoznawania barw, zaś Maciej Ciebiera i Sebastian Nowakowski z Ophtalmica Nowakowski tym razem piszą o soczewkach lentikularnych.
Dr n. med. Anna Maria Ambroziak ze Świat Oka Centrum Okulistyczne pisze o neuroplastyczności i neurodegeneracji mózgu, a Dominika Olkowska kontynuuje Alfabet Specjalisty Ochrony Wzroku (również rozmawia z Magdaleną Łoskot z Terapi).
Nasi bydgoscy Autorzy kończą swój cykl o patologiach rogówki.
Wiele się działo w branży ostatnich miesiącach, w tym gala „50 Osobistości Biznesu”, w której wzięła udział Dominika Olkowska, czy Zjazd Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich (Dominika Olkowska i Sylwia Kropacz-Sobkowiak). Walne Zgromadzenie ECOO w Utrechcie relacjonuje Konrad Abramczuk z Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki | www.ptoo.pl. Są oczywiście aktualności KRIO (Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej), podsumowanie targów OPTYKA w Poznaniu. Bartosz Szeleżyński pisze o Sympozjum TBI oraz PTSD, a także o udziale, z Bartoszem Tomczakiem, w 33. edycji konferencji NORA.
Jak widać kończymy rok na bogato, mając nadzieję, że przyszły będzie równie interesujący.
Gazeta OPTYKA skierowana jest wyłącznie do profesjonalistów i specjalistów ochrony wzroku. Nie wolno udostępniać gazety klientom i osobom spoza branży ze względu na Ustawę o wyrobach medycznych.
Najnowszy numer dostępny jest na naszej stronie www.gazeta-optyka.pl

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all