Polecamy

Nowa rewolucyjna technologia wspierająca kierowców

włącz .

Soczewki okularowe SHAMIR DRIVER INTELLIGENCE™ zostały opracowane przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii, w tym elementów sztucznej inteligencji (AI). Są przeznaczone dla wszystkich kierowców, zapewniają optymalną jakość widzenia w każdych warunkach na drodze. Konstrukcję soczewki opracowano tak, by oferowała wyraźne widzenie, redukowała efekt oślepienia w ciągu dnia, w nocy oraz przy słabym oświetleniu. Dzięki wyjątkowo szerokim i wyraźnym strefom widzenia, soczewka zwiększa świadomość kierowcy, co dzieje się na drodze. Dostosowuje się do zmian intensywności oświetlenia, redukuje zmęczenie oczu i poprawia czas reakcji, zapewniając większą kontrolę na drodze.

 

Shamir Optical Industry jest światowym liderem tworzącym soczewki okularowe, który wraz
z EssilorLuxottica wdraża na rynek innowacyjne rozwiązania. Oprócz kategorii produktów dopasowanych do stylu życia użytkowników okularów, firma wprowadziła również soczewki, które zapewniają lepszą widoczność na drodze, a tym samym większą kontrolę kierowcy podczas jazdy samochodem. Nowe soczewki SHAMIR DRIVER INTELLIGENCE™ opracowano tak, by jazda samochodem stałą się bardziej bezpieczna i komfortowa. Soczewka powstała w wyniku prac badawczo-rozwojowych, podczas których wykonano pomiary w trakcie jazdy z wykorzystaniem elementów sztucznej inteligencji (AI). Zostały również przeprowadzone badania i konsultacje z udziałem zawodowych kierowców z zespołu BWT Alpine F1 Team®. Założenia przyjęte przez badaczy zostały skonfrontowane podczas testów z udziałem kierowców, a ich opinie potwierdziły, że konstrukcja optyczna w soczewce okularowej SHAMIR DRIVER INTELLIGENCE™ doskonale sprawdza się na drodze.

Shamir nieustannie dąży do zapewniania jak najlepszej jakości widzenia w celu polepszenia codziennego funkcjonowania i tak było również w przypadku tej innowacyjnej konstrukcji. Decyzja o potrzebie opracowania soczewki rozpoczęła się od analizy zgłaszanych przez kierowców trudności, które napotykają na drodze, np. nagłe zmiany warunków jazdy, intensywności światła (słonecznego, lamp ulicznych i reflektorów pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka) oraz potrzeby częstego przenoszenia wzroku między wnętrzem pojazdu (strefą bliży) a drogą (strefą dali). Analiza wyników przeprowadzonych badań ankietowych* wykazała, że 1 na 5 kierowców zmaga się ze zmęczeniem wzroku, natomiast 25% ma trudność z szybkim wyostrzaniem obrazu na różnych odległościach. Dodatkowe utrudnienie stanowią nowoczesne technologie zamontowane wewnątrz pojazdów, takie jak wyświetlacze urządzeń cyfrowych czy jasno świecące diody.

Po przeprowadzeniu kompleksowych badań i pomiarów ruchów głowy, śledzenia ruchów oczu (eye tracking), które pozwoliły dokładnie zrozumieć i przewidzieć zachowanie wzroku kierujących, Shamir opracował innowacyjną soczewkę dla wszystkich kierowców. Rozwiązanie oferuje optymalną jakość widzenia, a tym samym kontrolę za kierownicą w trakcie różnych warunków na drodze. Dzięki wykorzystaniu elementów sztucznej inteligencji (AI) i doświadczeń kierowców Alpine, soczewka idealnie dostosowuje się do potrzeb wzroku podczas jazdy.

SHAMIR DRIVER INTELLIGENCE™ to zestaw okularów z soczewkami jednoogniskowymi lub progresywnymi - „Sun” do jazdy w dzień i „Moon” do jazdy w nocy. Soczewka „Sun” do jazdy w dzień jest wyposażona w zaawansowany filtr, poprawiający percepcję barw i sprawiający, że kolory są żywsze, a widziane obiekty wyraźniejsze. Podobny efekt zapewniają przyłbice kasków noszonych przez kierowców Formuły 1. Do wyboru są cztery kolory soczewek, a zaawansowana powłoka antyrefleksyjna ogranicza efekt oślepiania przez słońce. Bezbarwna soczewka „Moon” jest przeznaczona do jazdy przy słabym świetle i w nocy. Ogranicza odblaski, zmęczenie oczu i poprawia czas reakcji kierowcy zwiększając tym samym bezpieczeństwo na drodze. Dzięki niezliczonym obserwacjom, wnioskom i informacjom przekazanym przez zawodowych kierowców z BWT Alpine F1 Team® , Shamir zgromadził i wykorzystał potężne zestawy danych (Big Data).

- Jesteśmy dumni ze współpracy z zespołem BWT Alpine F1 Team®, która pozwoliła nam wejść na kolejne poziomy prac nad soczewkami dla kierowców i przyczyniła się do wdrożenia innowacji optycznej u obydwu partnerów. Liczne spostrzeżenia i ogromna ilość danych od zawodowych kierowców, uzyskanych w skrajnie trudnych warunkach drogowych, wzbogaciła nasze zestawy danych (Big Data) i okazała się bezcenna podczas prac nad konstrukcją optyczną dedykowaną kierowcom. Dzięki tak cennej współpracy mogliśmy pójść o krok dalej i spojrzeć na świat oczami użytkowników naszych produktów, badać ich otoczenie, aktywności oraz potrzeby, a następnie z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, w tym elementów sztucznej inteligencji (AI), zapewniać im jak najlepsze doświadczenia wzrokowe. Opracowana przez nas soczewka przenosi doświadczenia z jazdy samochodem na najwyższy poziom, pozwalając kierowcom (zawodowym, pasjonatom i pozostałym kierującym) widzieć wyraźnie zarówno drogę przed sobą, jak i obraz w lusterkach, a tym samym wspierać w bezpiecznym dotarciu do celu – podsumował podczas konferencji prasowej w Barcelonie Yagen Moshe, prezes Shamir.

SHAMIR DRIVER INTELLIGENCE™ to zestaw, który będzie składał się z dwóch dedykowanych par soczewek okularowych: jednej do ochrony przed słońcem oraz drugiej dostosowanej do słabego oświetlenia i jazdy w nocy. Obie pary są dopasowane do wyzwań wzrokowych związanych z prowadzeniem samochodu, poprawiając czas reakcji kierowcy, a także zwiększając bezpieczeństwo i komfort jazdy. W Polsce soczewka SHAMIR DRIVER INTELLIGENCE™ będzie dostępna już wkrótce.

Zapraszamy do  obejrzenia materiału video dostępnego pod linkiem:
https://we.tl/t-y20vKTmCfC

O Shamir
Założona w 1972 roku firma Shamir Optical Industry Ltd. zyskała reputację lidera kreatywnego i innowacyjnego rozwoju soczewek korekcyjnych, które poprawiają jakość widzenia i dopasowują się do stylu życia użytkowników okularów. Obecnie firma należy do czołowych 10 liderów w tej branży. Niezwykle nowoczesne centrum badawcze znajduje się w Kibbutz, w Górnej Galilei na północy Izraela. Shamir Group zatrudnia około 2500 pracowników w 23 lokalizacjach i spółkach na całym świecie, spośród których 19 to zakłady produkcyjne. Od 2021 roku BWT Alpine F1 Team® jest partnerem optycznym Shamir. W 2022 roku Shamir całkowicie połączył się z EssilorLuxottica.
Więcej informacji na shamir.com/pl
* Na podstawie wyników badania ankietowego Shamir z 2016 roku, obejmującego dziesiątki użytkowników soczewek multifokalnych w wieku 46-79 lat (70% wykonywało prace biurowe lub pracowało w pomieszczeniach,
a 93% prowadziło samochód przez 1 do 2 godzin dziennie).

Kontakt dla mediów:
Magdalena Poźniak
Tel. 663-312-076
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all