Polecamy

Nowy numer Optyki 2/2023

włącz .

Szanowni Państwo,

Przed Państwem wiosenny numer OPTYKI, chociaż kiedy oddajemy go do druku, akurat nadeszło zimowe ochłodzenie i za oknem pada śnieg. Jednak za nami już kilka branżowych imprez, w tym m.in. 13. Sympozjum ACUVUE Eye Health Advisor firmy Johnson & Johnson Vision, konferencje firm Bausch + Lomb, CooperVision czy Lubelskiego Cechu Optyków. Wiemy, że kolejne cechy również szykują wiele własnych szkoleń, zatem – będzie się działo!

A co poza opisem tych wydarzeń w kwietniowym numerze? Zmieniliśmy nieco format mody okularowej, żeby mogli Państwo zdobywać więcej informacji na temat opisywanych kolekcji. Mamy nadzieję, że taka forma przypadnie Państwu do gustu. Jak zawsze możemy liczyć na naszych marketingowych Autorów, jak Grzegorz Rozmus, Tomasz Krawczyk czy Izabela i Wojciech Ławniczak.
Dział „Optyka” reprezentuje Maciej Ciebiera z opisem średnicy soczewki okularowej, której to wiedzy nigdy za mało. Publikujemy kilka wartościowych tekstów optometrycznych. Mgr Zbigniew Stojałowski kontynuuje swój cykl o ciekawych przypadkach w gabinecie optometrycznym, mgr Sylwia Kijewska pisze o wpływie światła na rozwój krótkowzroczności u dzieci, zaś mgr Sylwia Jędrzejewska, optometrystka i ortoptystka w jednym, opisuje, czym jest ambliopia i jakie są najnowsze wytyczne w postępowaniu z pacjentem niedowidzącym.
Mgr Anna Chomicka, nadal pisząc o połączeniu optometrii i chirurgii okulistycznej, tym razem zajmuje się fotoablacją w laserowej korekcji wad wzroku. Dr n. med. Anna Maria Ambroziak opowiada o świetle słonecznym, zwłaszcza w aspekcie krótkowzroczności u dzieci, i ten temat będzie kontynuować w kolejnym numerze, ale o świetle sztucznym.
Mgr Dominika Olkowska występuje jak zawsze w dwojakiej roli: jako Autorka Alfabetu Specjalisty Ochrony Wzroku oraz jako rozmówczyni ze specjalistami ochrony wzroku nie tylko o ich pracy.  Tym razem gościem Dominiki jest dr Monika Czaińska.
Nasi bydgoscy Autorzy zajęli się zapaleniami grzybiczymi rogówki, zaś w „Optyce – nauce” tym razem panuje Uniwersytet Warszawski. Mgr Zuzanna Kosobucka, mgr Marlena Bobrowska oraz dr hab. Jacek Pniewski zajęli się związkiem dysfunkcji wzrokowych z wybranymi zaburzeniami postawy ciała. Jakże interesujący temat!
Zachęcamy również do lektury niezwykle fascynującego i odkrywczego artykułu, którego Autorką jest mgr inż. Justyna Chylewska, a traktuje on o muzyce bez tyflogranic.
Niezmiennie zapraszamy do przeczytania „Aktualności” i zapoznania się z nowościami produktowymi i wydarzeniami na naszym rynku.
W następnym numerze z pewnością wrócimy do Ustawy o wyrobach medycznych, bowiem branża ciągle czeka na rozporządzenie w tej sprawie, w której nadal jest wiele niewiadomych.
Kolejne nasze spotkania z Państwem odbędą się na pewno w maju, podczas międzynarodowej konferencji European Academy of Optometry and Optics, współorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki, a także w czasie konferencji Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych „Optometria 2023”.

Do miłego zobaczenia!

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all