Polecamy

Nowy numer Optyki 2/2022

włącz .

Szanowni Państwo,

W ostatnim numerze życzyliśmy, aby ten rok był lepszy od poprzedniego, ale wojna w Ukrainie to fakt, któremu nie możemy zaprzeczyć – branża jest gotowa do pomocy, o czym piszemy
także na naszych stronach.
Numer zaczynamy tradycyjnie od mody okularowej i nowych kolekcji, aby potem przejść do tekstu Grzegorza Rozmusa na temat znaczenia koloru w salonie optycznym i rozmowy z Tomaszem Krawczykiem o modelu rozmów handlowych.


Mgr Michał Frączek kontynuuje swój cykl o soczewkach progresywnych, zaś Maciej Ciebiera o korekcji pryzmatycznej w praktyce optyka.
Profesor Marek Kowalczyk-Hernández kończy swój cykl odnośnie zaawansowanych narzędzi optometrii i psychofizyki widzenia, tym razem zajmując się śledzeniem ruchów oczu metodami optycznymi. Kolejny ciekawy przypadek w swoim gabinecie optometrycznym opisuje mgr Zbigniew Stojałowski.
Dr n. med. Anna Maria Ambroziak omawia leczenie miejscowe zespołu suchego oka, a nasi bydgoscy autorzy prezentują kolejny artykuł o patologiach rogówki i również o ocenie przestrzegania zaleceń prawidłowego użytkowania soczewek kontaktowych (mgr Weronika Grzonkowska, dr med. Małgorzata Seredyka-Burduk).
Profesor Ryszard Naskręcki, poruszony podziałami w branży w obliczu nowej ustawy o niektórych zawodach medycznych, opisuje drogę do utworzenia studiów optometrycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Temat projektu ustawy znalazł się także na stronach Cechu Optyków w Warszawie oraz w informacjach o aktualnych pracach Środowiskowej Komisji Akredytacyjnej Optyki Okularowej i Optometrii.
Nasza redaktorka ds. merytorycznych Dominika Olkowska pojechała do podwarszawskich Lasek, aby porozmawiać z tyflopedagogiem, Panią Martą Zawilińską oraz jej podopieczną Julią – bardzo poruszająca rozmowa, prosimy o lekturę!
Mgr Rozalia Molenda przeprowadziła rozmowę z lek. med. Markiem Skorupskim w ramach wywiadów PTOO, zaś mgr Justyna Iżykowska, obecnie Przewodnicząca PTOO (gratulujemy!), publikuje relację z Walnego Zebrania i towarzyszącej mu konferencji.
Informacje o działaniach cechów, nowych produktach i wydarzeniach branżowych to kolejne artykuły, do których lektury
zachęcamy.
Życzymy Państwu i sobie jak najszybszego powrotu do normalności.

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all