Polecamy

Nowy numer Optyki 1/2022

włącz .

Szanowni Państwo,

Tym numerem rozpoczynamy Nowy Rok w optyce – oby był dobry i pomyślny dla nas wszystkich! Choć może wystarczy, żeby nie był gorszy niż poprzedni.
A co w tej OPTYCE? Jak zwykle w pierwszym noworocznym numerze zamieszczamy prognozy na kolejny rok, tym razem prezentują je Sylwia Górecka z Menrad, Paweł Malon z Rodenstock, dr hab. Jacek Pniewski i mgr Bartosz Szeleżyński. To bardzo ciekawe przewidywania, zachęcamy do przeanalizowania.
Kontynuujemy współpracę z fantastycznym Tomaszem Krawczykiem, doskonale Państwu znanym z naszych artykułów i rozlicznych szkoleń. O stylu, w jakim urządzić salon optyczny, pisze Grzegorz Rozmus.
Mgr Michał Frączek dalej omawia temat konstrukcji soczewek progresywnych, zaś Maciej Ciebiera – korekcji pryzmatycznej. Ponadto w ramach działu „Optyka” mgr Sylwia Kijewska dokonuje przeglądu literatury dotyczącej spowalniania rozwoju krótkowzroczności u dzieci.


Mgr inż. Justyna Chylewska odwiedziła ośrodek w Laskach, o którym pewnie Państwo słyszeli, ale z jej reportażu można dowiedzieć się o tym miejscu znacznie więcej.
Prof. Marek Kowalczyk-Hernández kontynuuje swój cykl o zaawansowanych narzędziach optometrii i psychofizyki widzenia. Kontaktologię reprezentują lic. Anna Jakubczak, mgr Nicola Durczok, mgr Patryk Młyniuk, prof. dr hab. n. med. Bartłomiej J. Kałużny, pisząc o soczewkach kontaktowych w aspekcie wysokiej krótkowzroczności.
Nieoceniona dr n. med. Anna Maria Ambroziak omawia jakże niestety obecnie aktualny temat zaburzeń widzenia po infekcji SARS-CoV-2. Dział „Okulistyka” to dwa artykuły: mgr Dominika Olkowska dalej pisze o chorobach wenerycznych i ich wpływie na narząd wzroku (tym razem HIV), a nasi bydgoscy Autorzy rozpoczynają cykl o rogówce.
„Optyka – nauka” to tekst „Porównanie wybranych parametrów widzenia po zabiegu usunięcia zaćmy” (mgr inż. Jakub Czarachowicz).
Strony Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki zawierają niezwykle interesujący wywiad z mgr. inż. Tomaszem Tokarzewskim (rozmawia mgr Rozalia Molenda), a ponadto mgr Luiza Krasucka przedstawia projekt ustawy o niektórych zawodach medycznych, zapraszając do jego analizy i przesyłania uwag.
Rozpoczęły się wydarzenia branżowe na żywo – w tym chociażby premiera soczewek Total30 firmy Alcon.
A my zobaczymy się z Państwem na konferencji OPTOMETRIA 2022, która odbędzie się w Krakowie w dniach 1–3 kwietnia.
Do zobaczenia!

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all