Polecamy

Nowy numer Optyki 6/2021

włącz .

Szanowni Państwo,

Przed Wami ostatni numer OPTYKI w tym roku, a przed nami wszystkimi – Nowy Rok, miejmy nadzieję, że dobry, zdrowy i pomyślny.
Co w tym numerze? Wiele ciekawych artykułów, wprowadzających również w świat nowoczesnych rozwiązań technologicznych i okulistycznych. Dr n. med. Anna Maria Ambroziak pisze o biomarkerach w zaburzeniach powierzchni oka, mgr Dominika Olkowska o pierwszych kroplach „na prezbiopię”, zaś prof. Marek Kowalczyk-Hernandez kontynuuje swój cykl o zaawansowanych narzędziach optometrii i psychofizyki widzenia.
Dr Elżbieta Lisowska kończy swoją serię tekstów na temat wypalenia zawodowego – tym razem o pandemii, która niestety nie odpuszcza, polecamy! Tomasz Krawczyk zaprasza do nadzorowania własnej drogi w czasie podróży z klientem, Patrycja Grzybowska – do zapoznania się z nowymi trendami w modzie okularowej.


„ABC Optyki” tym razem to pierwsza część o soczewkach progresywnych, które cieszą się coraz większym powodzeniem wśród użytkowników okularów. Maciej Ciebiera rozpoczyna cykl o korekcji pryzmatycznej, a wraz z Sebastianem Nowakowskim objaśnia, jak policzyć powiększenie soczewek okularowych.
W dziale „Optyka – nauka” mamy dwa artykuły – o sztucznej inteligencji w diagnostyce retinopatii cukrzycowej (mgr Ewa Kaczmarek) oraz o wiedzy ankietowanych co do fotochromów (mgr Aleksandra Gorczyca, dr med. Małgorzata Seredyka-Burduk).
Mgr Dominika Olkowska kontynuuje temat chorób wenerycznych w kontekście narządu wzroku, zaś nasi bydgoscy Autorzy kończą cykl o jaskrze, pisząc o metodach leczenia. Mgr Bartosz Szeleżyński pisze o optometrii w aspekcie korekcji wzroku i terapii widzenia u poszkodowanych weteranów, co objaśniał na wykładzie podczas konferencji Defence24 & SOFEAST. Mgr Tomasz Suliński wyjaśnia, czy lipidy na soczewkach kontaktowych to przyjaciele czy wrogowie, a PTOO rozmawia tym razem z mgr Sylwią Kropacz-Sobkowiak – nikomu nie trzeba jej przedstawiać!
Oczywiście nie mogło zabraknąć relacji z targów OPTYKA 2021, które były wielkim sukcesem po wielu miesiącach bez spotkań.
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko! Rozmowy z Państwem zawsze są niezastąpionym źródłem inspiracji i dają nam ogromną siłę oraz motywację do pracy.

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all