Polecamy

Znamy już laureatów Konkursu Złoty Medal Grupy MTP na Targach OPTYKA 2021

włącz .

ZŁOTYMEDAL 2021 PL

Złoty Medal Grupy MTP, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, przyznawana przez prestiżowe grono ekspertów innowacyjnym i najwyższej jakości produktom.

Złoty Medal jest nie tylko nagrodą, ale również strategią promocji nagradzanych firm, która rozpoczyna się na targach Grupy MTP.

W ramach konkursu, organizowane jest także otwarte głosowanie internetowe – konkurs Złoty Medal Wybór Konsumentów, dzięki któremu firma zyskuje dodatkową możliwość promocji, a konsumenci mają możliwość oddania głosu na jednego z laureatów. Aby oddać głos, należy wejść na stronę https://zaglosuj.mtp.pl/pl/wybor_konsumentow-glosowanie/353/

Głosowanie trwa do 19.10.2021 roku, do godz. 23.59. Wyniki zostaną ogłoszone pierwszego dnia Targów.

W tym roku jury przyznało Medale następującym produktom:

*Wszystkie medale są równorzędne, a kolejność przedstawienia produktów jest alfabetyczna 

OPTYKA 2021 – Złoty Medal

 1. 1.Autorefraktokeratometr ARK-F

NIDEK Co. Ltd. / Poland Optical Sp. z o.o.

Autorefraktokeratometr NIDEK ARK-F   oferuje w pełni automatyczny pomiar. Kamera automatycznie wykrywa pozycję oczu i rozpoczyna pomiar a delikatne naprowadzanie głosowe ułatwia płynny przebieg pomiaru bez potrzeby udziału osoby obsługującej. ARK-F oprócz standardowego badania refrakcji i krzywizny rogówki posiada takie   funkcje jak AUTOFOGGING minimalizująca akomodację w trakcie badania jak również pomiar akomodacji i funkcję Recall do błyskawicznego porównania widzenia w okularach i bez korekcji. Dodatkowe funkcje kliniczne jak obraz retroiluminacji oraz wskaźniki zaćmy firmy NIDEK umożliwiają obserwację nieprzeźroczystości układu optycznego i pomagają w ocenie postępu zaćmy w trakcie badania refrakcji.

NIDEK

 1. 2.Foropter Vision-R 800

Essilor International / ESSILOR POLONIA Sp. z o.o.

Z foropterem VISION-R 800™ wkroczysz w nową erę refrakcji: foropter z płynną zmianą mocy soczewki sprawia, że procedura refrakcji jest bardziej precyzyjna i łatwiejsza w przeprowadzeniu, co skutkuje dokładniejszą receptą dla pacjenta. Pomóż pacjentowi w pełni odkryć potencjał płynący z dobrego widzenia!

 Essilor

 1. 3.Glasson - oprogramowanie dla salonów optycznych z modułem gabinetu dla optometrystów i okulistów

Glasson Sp. j. / GLASSON   R. Żak, A. Duraj, M. Dębski Sp. j.

Glasson to oprogramowanie, które jest asystentem kluczowych procesów, będących codziennością każdego salonu optycznego. Jedyny na Świecie system zawierający Wyszukiwarkę i Porównywarkę Soczewek Okularowych, zastępującą uciążliwe użycie papierowych katalogów. Dzięki stworzeniu spójnej bazy danych dla 12000 soczewek okularowych oferujemy wyszukanie i porównanie produktów spośród 9 milionów możliwych kombinacji. Wyniki dostępne w ciągu 0,2 sekundy! Wyszukiwarka to innowacja na skalę Światową!

Glasson


 1. 4.Kolekcja opraw NanoCLIP

Grand Vision Optics Ver Sport, S.L. /

OPTYKA BRENK s.c.

Kolekcja NanoCLIP powstała z myślą, że dzieci nie mogą być wykluczone z jakichkolwiek aktywności ze względu na wadę wzroku. Dzieci na wszelkie sposoby próbują odkrywać otaczający świat, a z NanoCLIP mogą to robić bez ograniczeń. Są one połączeniem oprawy okularowej korekcyjnej, sportowej, przeciwsłonecznej oraz ochronnej do pracy przy ekranach. Innowacyjny materiał Siliflex™ oraz specjalne zawiasy sprawiają, że oprawy z kolekcji NanoCLIP są lekkie, niełamliwe i odporne na dziecięce „przygody”.

BRENK


 1. 5.PROGRESYWNE SOCZEWKI OKULAROWE SENSEO

           JZO SA

Senseo - odkryj zmysł dynamicznego widzenia! Ta nowoczesna konstrukcja rekomendowana jest dla użytkowników okularów progresywnych, oczekujących komfortowego widzenia na wszystkie odległości, wysokiej estetyki okularów (znacznie cieńsze soczewki - szczególnie istotny aspekt przy dużych wadach wzroku, dla wymagających klientów, zastosowanie do modnych rodzajów opraw - różnorodne kształty) i łatwej adaptacji. Soczewki mogą być personalizowane zgodnie z indywidualnymi parametrami danego użytkownika.

JZO

 1. 6.Shamir Autograph Intelligence™

           Shamir Optical Ltd / SHAMIR POLSKA Sp. z o.o.

Autograph Intelligence™ to pierwsza soczewka opracowana z wykorzystaniem elementów sztucznej inteligencji, w oparciu o wielkie zestawy danych (big data) oraz przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. To najbardziej zaawansowana i najwyższej klasy soczewka progresywna firmy Shamir, wprowadzająca nową jakość w optyce: dopasowanie wieku wzroku pacjenta (czyli fizjologicznego wieku oczu) do jego indywidualnych potrzeb. Soczewka zapewnia najwyższą jakość wrażeń wzrokowych we wszystkich strefach soczewki oraz odpowiedni profil mocy dla wzroku w każdym wieku.

 Shamir


 1. 7.Soczewka AVA

           Essilor Interntional / ESSILOR POLONIA Sp. z o.o.

Soczewki Essilor® AVA™ to przełomowe rozwiązanie z technologią zapewniającą dokładne widzenie, opartą na nowej subiektywnej refrakcji z dokładnością do 0,01D, która jest zintegrowana z konstrukcjami soczewek Essilor® klasy premium (Varilux i Eyezen) tworząc idealne rozwiązanie na miarę XXI wieku.

 EssilorAVA

 1. 8.Soczewki okularowe MiYOSMART

           HOYA LENS POLAND Sp. z o.o.

Soczewki okularowe MiYOSMART są przełomowym rozwiązaniem przeznaczonym do kontroli postępu krótkowzroczności u dzieci, w bezpieczny, łatwy, skuteczny i nieinwazyjny sposób. Dzięki zastosowaniu rewolucyjnej Technologii Wielosegmentowego Rozogniskowania D.I.M.S. (Defocus Incorporated Multiple Segments) soczewki MiYOSMART spowalniają postęp krótkowzroczności średnio o 60% w porównaniu do standardowych soczewek jednoogniskowych. Wierzymy, że dzięki przełomowemu rozwiązaniu jakimi są soczewki MiYOSMART oraz poprzez podnoszenie świadomości lekarzy i społeczeństwa w zakresie zwalczania narastającego problemu krótkowzroczności u dzieci, mamy szansę ograniczyć jej rozwój i zadbać o dobro małych pacjentów.

 HOYA

Aktualności

 • Default
 • Title
 • Date
 • Random
load more hold SHIFT key to load all load all