Polecamy

Nowy numer Optyki 5/2021

włącz .

Szanowni Państwo,

Już nie możemy się doczekać spotkania w Poznaniu na targach OPTYKA – serdecznie zapraszamy na nasze stoisko numer 44, a także na prezentacje dwóch naszych Autorów i współpracowników – będzie to mgr Dominika Olkowska (sobota 23.10, godz. 11:30) oraz mgr Michał Frączek (piątek, godz. 15:00). Prosimy zarezerwować sobie ten czas i wpaść do Speakers’ Corner!


A co w numerze? Nasza wspaniała stylistka Patrycja Grzybowska pisze o dopasowywaniu okularów do twarzy prostokątnej, co bardzo się przyda w codziennej praktyce, zaś Tomasz Krawczyk – o mówieniu językiem korzyści i o kliencie podczas rozmowy sprzedażowej. Dr Elżbieta Lisowska kontynuuje temat wypalenia zawodowego, tym razem w kontekście „zarażania” nim innych pracowników.
Mgr Michał Frączek w kolejnym odcinku ABC optyki opisuje soczewki indywidualne, zaś dr hab. Marek Kowalczyk-Hernandez skupia się w swoim cyklu na laserowej skaningowej mikroskopii konfokalnej.
Dr n. med. Anna Maria Ambroziak, poza wiadomościami ze Świata Oka (terapeutyczna funkcja soczewek kontaktowych – jej konik od lat!), występuje w tym numerze w dodatkowych rolach. Mgr Maciej Bedliński napisał pod jej kierunkiem pracę magisterską na temat pozycji optometrysty w nowoczesnym centrum okulistycznym. Ponadto mgr Luiza Krasucka, Przewodnicząca PTOO, przeprowadziła wywiad właśnie z dr Ambroziak w ramach cyklu o osobach zasłużonych dla polskiej optometrii. Niezwykle ciekawa lektura i zdjęcia sprzed lat, polecamy!
Dostaliśmy zgodę na przedruk wywiadu z prof. Markiem Rękasem (rynekzdrowia.pl) – okulistyka potrzebuje rewolucji, to zapewne, zwłaszcza w aspekcie pracy optometrystów. Nasi bydgoscy Autorzy piszą o farmakoterapii w jaskrze, zaś redaktor ds. merytorycznych mgr Dominika Olkowska podjęła się trudnego tematu, jakim są choroby weneryczne w kontekście narządu wzroku. Lic. Oliwia Bugajczyk, mgr Patryk Młyniuk i prof. dr hab. n. med. Bartłomiej J. Kałużny zajęli się tematem promieniowania jonizującego i jego wpływu na wzrok, zaś mgr Edyta Miliszewska i dr med. Małgorzata Seredyka-Burduk kontynuują opis badań co do wiedzy studentów odnośnie promieniowania słonecznego. Mgr Konrad Abramczuk zajął się natomiast znaczeniem podsoczewkowego filmu łzowego w aplikacji soczewek stabilnokształtnych.
Jak to zwykle jesienią, choć nieco w odmienionej rzeczywistości – sporo wydarzeń branżowych. Tyflospecjalistka mgr inż. Justyna Chylewska zdaje relację z REHA for the Blind in Poland, zaś mgr Dominika Olkowska z polskiej edycji FORCE 2021, w której była jedną z osób oceniających prace oraz z Silmo 2021, które to targi – jako pierwsze od dłuższego czasu – odbyły się w tzw. „realu”. Polecamy również udział w Światowym Dniu Wzroku, do czego zachęca Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki.
Z wielką przyjemnością zobaczymy się z Państwem w Poznaniu.
A tymczasem – miłej lektury.

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all