Polecamy

Nowy numer Optyki 4/2021

włącz .

Szanowni Państwo,

Gorące lato w pełni i choć myśli biegną ku piaskom słonecznych plaż i leżaku ze szklanką zimnego napoju w ręku, to warto jednak znaleźć chwilę czasu w cieniu, by przeczytać kolejny numer OPTYKI, który tradycyjnie już w tym okresie w dużej mierze poświęcony jest dzieciom. Ze względu na pandemię nie mogło zabraknąć tematu widzenia dzieci i studentów w aspekcie zdalnego nauczania – jak istotne będą tego skutki, okaże się w najbliższych miesiącach i latach. Piszą o tym inż. Justyna Chojnacka, dr inż. Agnieszka Jóźwik, dr hab. n. med. Patrycja Krzyżanowska-Berkowska, a także – o wpływie światła niebieskiego – mgr Michał Frączek w swoim cyklu ABC Optyki.
Polecamy jak zawsze dający wiele do przemyślenia artykuł, którym podzielił się z Państwem Tomasz Krawczyk. Publikujemy również obszerny tekst na temat wypalenia zawodowego autorstwa dr Elżbiety Lisowskiej, której prezentacja podczas lutowej poznańskiej konferencji „Widzenie 20/20” cieszyła się wielkim zainteresowaniem.
Zachęcamy także do lektury kolejnych materiałów optometrycznych i okulistycznych. Mgr Dominika Olkowskaa pisze o wzroku w ciąży oraz wyszukała dla Państwa wiele interesujących, a czasem zaskakujących ciekawostek branżowych, mgr Magdalena Kowalska i mgr Katarzyna Starzycka-Babik o pacjencie z zespołem Alporta, zaś dr hab. Marek Kowalczyk-Hernández w swoim cyklu o psychofizycznych aspektach procesu czytania.
Mgr Beata Gwóźdź i dr n. med. Anna Maria Ambroziak przygotowały tekst odnośnie pomiarów keratometrycznych i topograficznych w aspekcie zaburzeń filmu łzowego, zaś nasi bydgoscy Autorzy, czyli dr med. Małgorzata Seredyka-Burduk, mgr Waldemar Błoch i mgr Paweł Stępniewski, kontynuują serię o jaskrze. Do tego doszła pierwsza część pracy, którą napisały mgr Edyta Miliszewska i dr med. Małgorzata Seredyka-Burduk o wpływie promieniowania UV na nasz organizm.
Bardzo dawno niewidziany na naszych łamach mgr Zbigniew Stojałowski postanowił przerwać milczenie poruszony webinarem zorganizowanym przez PTOO i podzielić się z Państwem swoimi przemyśleniami na temat oczopląsu. Artykuł ten jest zachętą do dyskusji nad tym zagadnieniem, do której gorąco zachęcamy.
Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki | www.ptoo.pl tym razem (mgr Justyna Iżykowska) rozmawia z dr. hab. inż. Marek Leszek Zając – to kolejna niezwykle zasłużona postać dla rozwoju polskiej optometrii, obecnie wykładowca serii webinarów organizowanych przez HOYA Faculty PL.
Nareszcie ruszyła rejestracja na 7. edycję Targi Optyczne Optyka 2021. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w październiku w Poznaniu na naszym stoisku, gdzie już dziś serdecznie Państwa zapraszamy!

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all