Polecamy

SHAMIR i ALPINE F1 Team podejmują wyjątkową współpracę partnerską

włącz .

Shamir Optical Industry, światowy lider w opracowywaniu i produkcji wysokiej klasy soczewek, oraz Alpine F1 Team z wielką przyjemnością ogłaszają rozpoczęcie nowej, innowacyjnej formy współpracy, w ramach której Shamir zostaje partnerem optycznym Alpine F1 team. Współpraca została zainicjowana przez FUSE France (agencję marketingu sportowego, należącą do grupy Omnicom Media) i ma na celu zapewnienie każdemu członkowi Zespołu Wyścigowego lepszej jakości widzenia i większego bezpieczeństwa, a dzięki temu osiąganie jeszcze lepszych wyników.

Współpraca jest rezultatem wyznawanych przez Shamir i Alpine wspólnych wartości, dotyczących najnowocześniejszych technologii, innowacji, świetnych właściwości użytkowych, szybkiej reakcji, precyzji i doskonałej pracy zespołowej.
Partnerstwo Shamir-Alpine F1 Team pozwoli na utworzenie pierwszego laboratorium badania sprawności wzrokowej w ramach Formuły 1, które zapewni kompleksową ocenę widzenia kierowcom, członkom zespołów serwisowych i personelowi Alpine F1 Team oraz Alpine Academy pracującym w bazach Alpine F1 Team zlokalizowanych w Enstone i Viry-Châtillon.
Prace badawczo-rozwojowe nad nowymi technologiami, mającymi na celu uzyskiwanie lepszych wyników wyścigowych i zwiększenie bezpieczeństwa, będą prowadzone wspólnie przez inżynierów Alpine i Shamir. Zakres prac będzie obejmował jakość widzenia, w tym gogle ograniczające efekt oślepienia, zabarwione przyłbice i soczewki przeciwdziałające zaparowywaniu, stosowane w kaskach zespołów serwisowych, a także dodatkowe innowacje.
Zespoły wyścigowe Alpine F1 Team i pracownicy dwóch siedzib w Viry-Chatillon (Francja) i Enstone (Wielka Brytania) będą mogli korzystać z precyzyjnych, kontrolnych badań wzroku oraz najbardziej zaawansowanych produktów ochronnych i soczewek firmy Shamir w celu zwiększenia swojej sprawności wzrokowej.

Dzięki nowej roli partnera technologicznego logo Shamir pojawi się na elementach wyposażenia Alpine F1 Team, w tym kaskach mechaników, drzwiach garażowych, itp.

Cédric Journel, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu, Alpine: „Z ogromną przyjemnością witamy na pokładzie firmę Shamir. Doskonałe widzenie w sporcie to nadal zbyt słabo zbadany obszar i dlatego czekamy na odkrycie wspólnie z firmą Shamir, liderem w branży korekcji wzroku, nowych narzędzi i procesów wzrokowych, pozwalających osiągać jeszcze lepsze wyniki. Shamir podziela nasze dążenie do ciągłego doskonalenia, co tworzy ogromne pole do współpracy nad nowymi kreatywnymi i innowacyjnymi technologiami, które na początku przydadzą się naszemu zespołowi, a później również konsumentom na całym świecie”.

Antoine Magnan, Dyrektor ds. Partnerstwa Strategicznego, Alpine: „Z dumą przedstawiamy firmę Shamir jako naszego nowego partnera w dziedzinie sprawności wzrokowej. Jednym z filarów strategii naszej działalności jest łączenie najlepszych w swojej klasie marek w celu poszukiwania nowych rozwiązań. Formuła 1 stanowi wyjątkowe laboratorium, pozwalające markom przekraczać granice technologiczne oraz opracowywać nowe procesy i materiały, dzięki którym Alpine F1 Team osiąga coraz lepsze wyniki. Z rezultatów tych prac mogą również korzystać konsumenci na wolnym rynku. To ekscytująca współpraca, stwarzająca mnóstwo możliwości odkrywania obszarów, których nikt wcześniej nie analizował w ramach Formuły 1”.

Davide Brivio, Dyrektor ds. Wyścigów, Alpine F1 Team: „W Formule 1 dążymy do doskonałości w każdej dziedzinie i u każdego współpracownika, jednak często zbyt mało uwagi poświęcamy widzeniu jako czynnikowi decydującemu o wynikach rywalizacji. Na przykładzie wielu innych dyscyplin, takich jak narciarstwo i rajdy samochodowe, widzieliśmy, że zdolność precyzyjnego widzenia, niezakłócana przez nieostrość obrazu, odblaski czy rozbłyski światła pozwalają zawodnikom osiągać lepsze wyniki. Shamir opracowuje technologie korekcyjne światowej klasy i dlatego cieszymy się, że wspólnie będziemy mogli odkrywać nowe obszary wiedzy.”

Bertrand Nadeau, Dyrektor Zarządzający, Omnicom Media Group, Francja: „Jesteśmy dumni z tego, że firma Shamir została nowym partnerem Alpine F1 Team. Wspieranie naszego zespołu przez poszukiwanie nowych partnerów i dodatkowych środków jest dla nas naturalnym rozwinięciem stałej i regularnej współpracy z Renault Alliance.

Yagen Moshe, Prezes Zarządu, Shamir: „Jesteśmy dumni ze współpracy z tak świetną marką i z radością podzielimy się naszym doświadczeniem, wspierając zespół Alpine F1. Wierzymy, że to partnerstwo pozwoli naszej firmie realizować pasję do innowacji, a także nadal opracowywać innowacyjne i pionierskie produkty. Współpraca z wiodącym zespołem jednego z najpopularniejszych sportów wyczynowych stanowi dla nas ogromną szansę dalszej realizacji misji Shamir - podnoszenia jakości życia poprzez usprawnianie widzenia”.

Zohar Katzman, Dyrektor ds. Technologii, Shamir: „Bardzo cieszymy się ze współpracy z legendarną marką, jaką jest Alpine F1 Team. Nawiązanie partnerstwa będzie dla nas inspiracją i motorem rozwoju naszej pasji do innowacji. Mamy podobne wizje i wartości, w tym doskonałość, dokładność, wysoka praktyczność, bezpieczeństwo i wiele innych. Naszym celem i misją będzie utrzymanie doskonałej jakości widzenia bez względu na warunki, dobór spersonalizowanych rozwiązań optycznych dla naszych partnerów z Alpine F1 oraz zapewnienie im większego bezpieczeństwa i możliwości uzyskiwania jeszcze lepszych rezultatów. Wyzwania, skrajnie trudne warunki i specyficzne potrzeby Formuły 1 pozwolą nam opracowywać jeszcze lepsze rozwiązania optyczne”.

O firmie Shamir
Firma rozpoczęła działalność w 1972 jako producent soczewek dwuogniskowych. Obecnie Shamir Optical Industry jest liderem produkcji zaawansowanych jednoogniskowych i progresywnych soczewek okularowych. Przez niemal pół wieku, firma z powodzeniem umacniała swoją pozycję na rynku światowym jako dostawca najnowocześniejszych i innowacyjnych rozwiązań, spełniających najwyższe standardy jakościowe. Reputacja firmy Shamir opiera się na entuzjastycznym poszukiwaniu wiedzy na temat czynników utrudniających widzenie oraz kreatywności i wdrażaniu pionierskich technologii optycznych, pozwalających sprostać każdemu wyzwaniu. Jesteśmy dumni z posiadania tak szerokiej oferty produktowej, opartej na innowacyjnych technologiach, pozwalających realizować nieskończenie długą listę potrzeb wzrokowych. Shamir powstał w Izraelu, nazywanym „krajem start-upów” i dlatego traktuje priorytetowo prace badawczo-rozwojowe, przeznaczając na nie ogromne nakłady inwestycyjne i angażując do współpracy najtęższe umysły w branży. Shamir uzyskał wiele przełomowych wyników badań, dzięki którym znalazł się w czołówce technologii optycznych. Nasze wysiłki skupiają się nie tylko na technologiach poprawiających jakość widzenia, ale również na wspieraniu specjalistów ochrony wzroku nowymi produktami, fachową wiedzą i narzędziami, które pozwalają im promować własne marki i rozwijać się biznesowo.
Shamir rewolucjonizuje doświadczenie klienta dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik produkcji, takich jak przełomowe rozwiązanie InoTime, zapewniające szybką dostawę produktów, gdy czas realizacji zamówienia na soczewki jest liczony w godzinach. Szeroki zakres rozwiązań Shamir, od okularów ochronnych do korekcji przeznaczonej dla sportowców, pozwala realizować znaczną część potrzeb użytkowników, zarówno specjalistów, jak i konsumentów.

Więcej informacji można znaleźć na: shamir.pl

Shamir Polska Sp. z o.o.
Kontakt dla mediów

Aleksandra Kubańska
Telefon: 519 898 511
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all