Polecamy

Nowy numer Optyki 1/2021

włącz .

Szanowni Państwo

Tym numerem inicjujemy nowy, lepszy rok, mając nadzieję, że dalej będziemy wspierać Państwa zawartością OPTYKI zarówno merytorycznie, jak i biznesowo.
Zaczynamy jak zawsze w pierwszym numerze od prognoz na 2021 rok – Szymon Grygierczyk, Tomasz Suliński i Agnieszka Golus dzielą się swoimi przemyśleniami, również podsumowując miniony rok, tak trudny dla wszystkich. Wraca na nasze łamy Tomasz Krawczyk, co nas bardzo cieszy, i znów zabiera czytelników w kolejną podróż w praktykę sprzedaży.
Stylistka opraw okularowych Patrycja Grzybowska udziela tym razem rad, jak przeprowadzać udaną konsultację stylistyczną w salonie optycznym.
Kilka artykułów poświęcamy prezbiopii, która jest i będzie coraz ważniejszym problemem społecznym. I tak, cykl rozpoczyna Adam Mamok od opisu pokolenia Silversów. Dominika Olkowska omawia metody korekcji prezbiopii, zaś Justyna Chylewska – zaburzenia widzenia związane z wiekiem. Daria Bąk, w ramach swojej pracy magisterskiej, zajęła się porównaniem okularów gotowych i recepturowych wykonywanych w salonie optycznym.


Nasi bydgoscy Autorzy kontynuują cykl o jaskrze (tym razem SOCT), dr n. med. Anna Maria Ambroziak pisze o MGD w chirurgii zaćmy, a Konrad i Dariusz Abramczuk udzielają korepetycji z metod wyznaczania mocy soczewek okularowych, tym razem koncentrując się na dioptriomierzu lunetowym. Nowy cykl rozpoczyna dr hab. Marek Kowalczyk-Hernández – „Zaawansowane narzędzia optometrii i psychofizyki widzenia”. Dr hab Jacek Pniewski prześledził najnowsze badania na temat wzroku w czasach pandemii, polecamy!
Tomasz Popielewski przygotował materiał dotyczący wieloogniskowych soczewek kontaktowych w aspekcie kontroli progresji krótkowzroczności. Ponadto bierze udział w niezwykle ciekawej rozmowie z Bartoszem Tomczakiem, jak zmieniła się aplikacja soczewek kontaktowych podczas pandemii, którą to rozmowę poprowadził Jędrzej Kućko.
Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki informuje o walnym zebraniu, publikuje omówienie „Blue Book” ECOO z 2020 roku oraz stanowisko ECOO w kwestii bezpiecznego użytkowania soczewek kontaktowych. Rozalia Molenda teraz porozmawiała z kolejną osobą niezwykle zasłużoną dla polskiej optometrii, jaką jest dr hab. inż. Dorota Szczęsna-Iskander.
Z wydarzeń polecamy relację z wirtualnej konferencji Alcon E-Xperience Meeting, informacje o coraz aktywniejszych działaniach Cechu Optyków w Warszawie oraz wszelkie aktualności od naszych reklamodawców.
Zapraszamy do lektury!

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all