„ABC Optyki” tym razem to pierwsza część o soczewkach progresywnych, które cieszą się coraz większym powodzeniem wśród użytkowników okularów. Maciej Ciebiera rozpoczyna cykl o korekcji pryzmatycznej, a wraz z Sebastianem Nowakowskim objaśnia, jak policzyć powiększenie soczewek okularowych.
W dziale „Optyka – nauka” mamy dwa artykuły – o sztucznej inteligencji w diagnostyce retinopatii cukrzycowej (mgr Ewa Kaczmarek) oraz o wiedzy ankietowanych co do fotochromów (mgr Aleksandra Gorczyca, dr med. Małgorzata Seredyka-Burduk).
Mgr Dominika Olkowska kontynuuje temat chorób wenerycznych w kontekście narządu wzroku, zaś nasi bydgoscy Autorzy kończą cykl o jaskrze, pisząc o metodach leczenia. Mgr Bartosz Szeleżyński pisze o optometrii w aspekcie korekcji wzroku i terapii widzenia u poszkodowanych weteranów, co objaśniał na wykładzie podczas konferencji Defence24 & SOFEAST. Mgr Tomasz Suliński wyjaśnia, czy lipidy na soczewkach kontaktowych to przyjaciele czy wrogowie, a PTOO rozmawia tym razem z mgr Sylwią Kropacz-Sobkowiak – nikomu nie trzeba jej przedstawiać!
Oczywiście nie mogło zabraknąć relacji z targów OPTYKA 2021, które były wielkim sukcesem po wielu miesiącach bez spotkań.
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko! Rozmowy z Państwem zawsze są niezastąpionym źródłem inspiracji i dają nam ogromną siłę oraz motywację do pracy.