Nowy numer Optyki 3/2016

włącz .

Optyka 3(40)2016 okladkaSzanowni Państwo,

Przedwakacyjny numer „Optyki” zapewni Państwu wiele informacji, niemałą porcję wiedzy i sporo materiału do przemyśleń. Przede wszystkim trzeba zacząć od artykułu Tomasza Krawczyka na temat sztuki sprzedaży i przekonać się, że sprzedawać też trzeba umieć i że wymaga to wiedzy, warsztatu i uczciwości w stosunku do klienta, a także określonej postawy życiowej sprzedawcy. Warto zrobić w tym zakresie rachunek sumienia, zarówno swój, jak i naszych pracowników.


W dziale „Optyka – nauka” prezentujemy znakomitą pracę mgr. Mateusza Grzonki i prof. Ryszarda Naskręckiego na temat zajmujący obecnie naukowców z różnych dziedzin, czyli światło niebieskie i jego nadmiar związany z używaniem urządzeń cyfrowych. Publikujemy też inny artykuł dotyczący tej problematyki, opisujący Digital Eye Strain – wysiłek wzrokowy związany z używaniem ekranów. Z kolei Monika Czaińska zajęła się w tym numerze zezami nietowarzyszącymi, ich charakterystyką i postępowaniem.
W dziale „Kontaktologia” publikujemy kolejny artykuł z cyklu „soczewki specjalistyczne”. Tym razem lek. med. Katarzyna Szymanek przybliża temat soczewek hybrydowych, twardo-miękkich, zachęcając do ich aplikacji. W następnym numerze – skleralne!
Warto wspomnieć, że tegoroczny europejski finał programu studenckiego FORCE wygrała Polka, Izabela Garaszczuk z Politechniki Wrocławskiej. Opisujemy to wydarzenie na str. 56. Gratulujemy Pani Izabeli i trzymamy kciuki za jej dalszą karierę.
Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna realizuje edukacyjny projekt, skierowany do aktualnych i przyszłych użytkowników okularów. Publikujemy wszystkie dotychczasowe informacje prasowe, rozesłane przez KRIO do mediów zajmujących się problemami zdrowia, aby Państwo wiedzieli, w jakim kierunku KRIO edukuje klientów.
Byliśmy patronem medialnym konferencji „Optometria 2016”, zorganizowanej przez PTOO i PSSK – na str. 64 znajdą Państwo relację z tego wydarzenia. Sylwia Kropacz-Sobkowiak podsumowała dla nas majowe zebranie ECOO w Berlinie, zaś Monika Czaińska i Monika Wojtczak-Kwaśniewska – konferencję EAOO. Zapraszamy również do zapoznania się z nowościami, jakie wprowadzają na rynek firmy optyczne.
Udanych wakacji!