„ABC optyki” kontynuuje Michał Frączek wraz z drugą częścią tekstu o zaburzeniach rozpoznawania kolorów. Również Maciej Ciebiera wspiera nas swoją wiedzą z kolejnym artykułem na temat pomiaru parametrów montażowych.

Swoimi rozważaniami na temat krótkowzroczności w aspekcie światła czerwonego i dopaminy dzieli się z nami dr n. med. Anna Maria Ambroziak, a Dominika Olkowska tym razem analizuje specjalistyczny alfabet na literę G. Nasi bydgoscy Autorzy zajmują się nadal patologiami rogówki, tym razem dystrofiami.

„Optyka – nauka” jest w tym numerze reprezentowana przez dwa artykuły: drugą część o widzeniu przestrzennym (Martyna Kępińska i dr med. Małgorzata Seredyka-Burduk) oraz pierwszą część o znaczeniu wywiadu optometrycznego (dr n. fiz. Robert Szuba i Ewa Liberacka).

W tym numerze, dzięki współpracy z Polskim Towarzystwem Optometrii i Optyki oraz z Krajową Rzemieślniczą Izbą Optyczną, uaktualniamy informacje o Ustawie o niektórych zawodach medycznych (Konrad Abramczuk) i o wyrobach medycznych (mec. Katarzyna Kroner). Wiele się przez ostatnie miesiące działo w sprawach tychże ustaw, co pewnie niektórzy z Państwa śledzili na bieżąco w mediach społecznościowych, zatem zapraszamy do lektury.

W cyklu wywiadów „pozabiznesowych” prowadzonym przez Dominikę Olkowską, rozmawiamy z samą pomysłodawczynią – sami Państwo przeczytają, jak ciekawą jest osobą!

W dziale „Wydarzenia” m.in. Tomasz Suliński z firmy Alcon zdał relację z konferencji BCLA i IACLE, zaś nasza specjalna wysłanniczka Justyna Chylewska z wydarzenia ortoptycznego „SpójrzMY dziecku w oczy”.

Jak zawsze zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi kolekcjami i produktami naszych reklamodawców, dzięki którym bezpłatnie otrzymują Państwo kolejny numer gazety OPTYKA, pełen wartościowych materiałów przygotowanych przez wybitnych Autorów.

Dostaliśmy też pierwsze wiadomości odnośnie planowanych wydarzeń na targach OPTYKA 2023 w Poznaniu, mamy nadzieję zobaczyć się tam z Państwem.

Do zobaczenia w październiku w Poznaniu!