Mgr Dominika Olkowska porusza ciekawy temat, dotyczący tak modnego obecnie upiększania rzęs, które, jak się okazuje, może powodować też pewne powikłania. Kontynuujemy cykl badania pacjentów z rozmaitymi schorzeniami – tym razem mgr Anna Majewska wraz z mgr Sylwią Stolarczyk piszą o pacjencie z dysleksją w gabinecie optometrycznym.
Dr n. med. Anna Maria Ambroziak podsumowuje najnowsze badania na temat krótkowzroczności, zaś nasi bydgoscy autorzy kontynuują cykl artykułów o zaćmie. Mgr inż. Mateusz Świerad rozpoczyna cykl o soczewkach kontaktowych dla doradców sprzedaży.
Prawo w OPTYCE reprezentuje tekst o BHP w mikroprzedsiębiorstwie (Leszek Śmiałek) oraz artykuł wyjaśniający sytuacje, w których konsumentowi przysługuje prawo do zwrotu towarów (mgr Anna Szałkiewicz).
W swoim felietonie mgr inż. Justyna Nater, przy pomocy lek. Joanny Leśniak-Buzon, obala popularny mit – czy jęczmień można masować obrączką?
Psychologia w gabinecie to tym razem opis tzw. „trudnych” pacjentów, których na pewno Państwo znają ze swoich praktyk. Dr n. med. Paulina Pyżalska i mgr Luiza Krasucka podpowiadają, jak sobie z nimi radzić i jak przekuć stres z tym związany w kolejny element naszego rozwoju.
25 lat temu w sierpniu, w Poznaniu, powstało Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki. Z tej okazji 7 września odbył się bal, z którego reportaż mają Państwo do dyspozycji na dalszych stronach.
W momencie druku tego numeru odbywa się konferencja Lubelskiego Cechu Optyków, zaś niedługo później – Eye Care Conference w Gdyni, których to wydarzeń jesteśmy patronem medialnym. Relacja z nich (i innych wydarzeń branżowych) ukaże się w kolejnym numerze OPTYKI.
Wielu naszych reklamodawców zaprasza do odwiedzania ich stoisk podczas XIII Kongresu Optyków KRIO, który odbędzie się jużw dniach 14–17 listopada. My również tam będziemy, zatem – do zobaczenia w Karpaczu!