Polecamy

Nowy numer Optyki 6/2017

włącz .

OPTYKA 6 2017 okladkaSzanowni Państwo,

Choć przed nami parę dni świątecznego odpoczynku i wyciszenia, my proponujemy jeszcze dość poważną tematykę – biznes i edukacja. Do sukcesu w biznesie najlepiej przygotuje nas edukacja, zwłaszcza ta ciągła, ustawiczna, do czego nieustannie namawia prof. Naskręcki. Jesień i wiosna to w naszej branży zazwyczaj okres niezwykle intensywny, zapełniony konferencjami, szkoleniami i kursami. Dlatego w tym numerze proponujemy Państwu przegląd propozycji edukacyjnych firm optycznych i cechów, zarówno na temat produktów, procedur optycznych i optometrycznych, jak i zarządzania biznesem. Co ciekawe, jesteśmy też świadkami powstawania nowych form edukacji, również w naszej branży, czego przykładem m.in. webinaria, szkolenia on-line czy grywalizacja.

Poprosiliśmy kilka osób – tak się złożyło, że to same kobiety – o udzielenie porad czy też podzielenie się swoim doświadczeniem w zakresie zarządzania biznesem optycznym (Małgorzata Leszczyńska) oraz wyboru ścieżki kariery optometrysty (Weronika Leszczyńska, Sylwia Kropacz-Sobkowiak i Anna Chomicka).

W dziale „Optyka – nauka” Katarzyna Rojek publikuje kolejną część artykułu na temat analizy przyczyn braku adaptacji do soczewek progresywnych, zaś Aleksandra Waniczek zachęca do wypróbowania biometrii optycznej w praktyce optometrycznej. Sylwia Piskulska i Paulina Jakusch zwracają uwagę na sytuację osób z dysfunkcjami wzroku na rynku pracy, zaś Mateusz Pachota namawia asystentów sprzedaży, aby podczas rozmowy z klientem używali konkretnych, rzeczowych argumentów na temat okularów gotowych i okularów przeciwsłonecznych sprzedawanych na bazarach.

W listopadzie odbył się XII Kongres KRIO w Wiśle, zatem w tym numerze znajdą Państwo relację m.in. z tego wydarzenia, a na naszej stronie internetowej i na Facebooku – więcej zdjęć. Przygotowaliśmy też kalendarium na pierwszą połowę 2018 roku, aby mogli Państwo zaplanować swój kalendarz. Przypominamy, że w styczniu odbędzie się I Studencka Konferencja OPTOPUS, której jesteśmy patronem medialnym, zaś w kwietniu czekają nas dwa duże wydarzenia – Sympozjum ACUVUE Eye Health Advisor oraz konferencja „Optometria 2018”, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Soczewek Kontaktowych i Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki (tej także patronujemy).

Zachęcamy do lektury!

Z podziękowaniem za ten kolejny wspólny rok, życzymy Państwu pięknych Świąt, a w Nowym Roku – realizacji planów, spełnienia marzeń, pomyślności i sukcesów!

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all